13
41

Gdzie najlepiej oglądać kultowe polskie filmy i hollywoodzkie hity?

Jeśli kochamy film a oglądanie kinowych hitów oraz kultowych seriali to nasza ulubiona forma rozrywki, a nawet pasja, powinniśmy skorzystać z możliwości, jakie daje VOD na legalnej platformie telewizyjnej. Obecnie ten typ udostępniania publikacji video jest najbardziej naturalny dla użytkowników ze względu na zaawansowane technicznie urządzenia elektroniczne oraz szerokopasmowy Internet, dlatego rozwijany i ciągle udoskonalany jest przez dostawców usług VOD.

VOD vs. telewizja tradycyjna

VOD (ang. Video on Demand), czyli video na życzenie pozwala na oglądanie dowolnych nagrań przygotowanych wcześniej i udostępnionych przez realizatorów usługi. W odróżnieniu do tradycyjnej telewizji, w VOD nie występuje ściśle określony program, który jest układany z wyprzedzeniem a następnie realizowany. W VOD sami wybieramy to, co chcemy oglądać oraz decydujemy o tym, kiedy przeznaczymy czas na rozrywkę. Co więcej, każdy materiał możemy przerwać w dowolnej chwili oraz powrócić do niego wtedy, kiedy znajdziemy na to czas.

VOD – filmy, których nie trzeba przedstawiać oraz produkcje niszowe 

VOD na legalnych platformach telewizyjnych to zwykle bardzo bogaty zasób treści. Na przykład Ipla.tv oferuje widzom kilkadziesiąt tysięcy publikacji pogrupowanych ze względu na typy materiałów oraz gatunki. Można tu znaleźć zarówno rzadkie, ciekawe i niszowe filmy, jak i hollywoodzkie produkcje kasowe. Nie brakuje również seriali i filmów polskich, takich jak choćby kultowe „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana” czy „Sami swoi”. Ten ostatni klasyk oglądać można na IPLA zarówno w wersji oryginalnej, czarno-białej, jak i nowszej, pokolorowanej.

VOD – seriale, filmy i programy w 90% do obejrzenia za darmo na legalnej platformie telewizyjnej

Dodatkowym atutem legalnej platformy telewizyjnej Ipla.tv jest możliwość oglądania 90% dostępnych w VOD materiałów bez żadnych opłat. Żeby skorzystać z tej bogatej oferty nie trzeba się nawet rejestrować. Po prosu wystarczy wejść na stronę i wybrać to, co nas interesuje. Oczywiście jeśli ta forma rozrywki przypadnie nam do gustu, warto założyć konto – dzięki niemu mamy dostęp do kilku ułatwiających korzystanie z platformy opcji oraz możemy odbierać newsletter, w którym IPLA informuje nas m. in. o wprowadzonych do oferty nowościach.

Jak oglądać udostępnione materiały bez reklam?

Powszechnie wiadomo, że produkcja filmu to przedsięwzięcie, które wymaga ogromnego budżetu. Podobnie jest w przypadku seriali, z tą tylko różnicą, że ponoszenie kosztów rozciąga się w czasie. Nieco mniej pieniędzy potrzeba na wyprodukowanie programu, jednak ciągle są to naprawdę spore kwoty. Dlatego wytwórnie i telewizje zarabiają na reklamie po to, żeby móc zaoferować widzom atrakcyjne publikacje. Nie inaczej jest w przypadku Ipla.tv. Reklamy pozwalają na bezpłatne udostępnianie wszystkim zainteresowanym tysięcy materiałów. W odróżnieniu od telewizji konwencjonalnej, na legalnej platformie IPLA bloki reklamowe nie są długie, a czas trwania każdej reklamy pokazany jest na ekranie.

Jeśli jednak naszym priorytetem jest dostęp do filmów i seriali bez reklam, za niewielką miesięczną opłatą równą wartości dużej czekolady, możemy zrealizować ten cel. Jedynym warunkiem koniecznym, który musimy spełnić jest rejestracja na platformie, co zajmie dosłownie kilka chwil i jest dziecinnie łatwe. W tym celu należy użyć własnego konta na znanym portalu społecznościowym lub adresu email. Cały proces sprowadza się do wprowadzenia kilku danych i potwierdzenia zapoznania się z regulaminem Ipla.tv. Wyrażenie zgody marketingowej jest całkowicie dobrowolne i absolutnie niekonieczne. Po zalogowaniu się na nowo utworzone konto możemy dokonać płatności online i korzystać z oglądania materiałów bez reklam.