10
33

TV z dostępem do sieci

Telewizory z dostępem do Internetu to umożliwiają użytkownikom pełne korzystanie z sieci. Od oglądania filmów z YouTube i dostęp do informacji o pogodzie, aż po słuchanie muzyki z Pandory. Co najważniejsze na ekranie telewizora możemy dziś z łatwością oglądać filmy online, gdzie chcemy i kiedy chcemy.  

Jak zmodyfikować swój telewizor?

Telewizory z dostępem do Internetu są opracowywane przez różnych producentów, w tym między innymi LG, Samsung, Panasonic, Sony i Vizio. Jeśli lubisz filmy i chcesz w pełni wykorzystać swój telewizor HD, odtwarzacz Blu-ray jest koniecznością, a wiele współczesnych urządzeń ma dostęp do treści internetowych, w tym filmów z YouTube, filmów z Netflix i muzyki z Pandory. Odtwarzacze Blu-ray wyposażone w Internet zwykle nie pozwalają na dostęp do tak dużej ilości treści internetowych, jak telewizor z dostępem do Internetu, ale zawierają niektóre z najpopularniejszych widżetów internetowych.

Najpopularniejsze systemy gier wideo łączą się z Internetem i umożliwiają dostęp do różnorodnych treści online. PlayStation 4 umożliwia pobieranie i przesyłanie strumieniowe filmów i programów telewizyjnych pay-per-view, a także treści z serwisu Netflix. Ma również pełną przeglądarkę internetową, która zabierze cię do wszystkich twoich ulubionych stron. Xbox One pozwala także na streaming Netflix i większości telewizji internetowych, które emitują filmy online. Podobnie jak w przypadku większości zestawów kina domowego z dostępem do Internetu (w tym telewizorów) systemy gier wideo nie mają dostępu do wszystkich stron w Internecie, ale są naprawdę wystarczające w dostarczaniu wielu treści.

Samodzielne urządzenie do przesyłania strumieniowego wideo

Możesz kupić wiele samodzielnych urządzeń, które będą strumieniować treści internetowe na twój telewizor. Niektóre mogą przesyłać strumieniowo filmy z kilku źródeł, odtwarzać muzykę z Pandory, prezentować zdjęcia z Flickr i wiele innych. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, to łatwo jest podłączyć laptop lub komputer do nowoczesnego telewizora. Podczas gdy dekodery z dostępem do Internetu i odtwarzacze Blu-ray ograniczają treści internetowe, które można przesyłać strumieniowo do telewizora, komputer daję ci dostęp do całej zawartości sieci.

O ile nie zdecydujesz się podłączyć komputera do telewizora, zakupione urządzenie będzie miało ograniczenia. Upewnij się, że w pakiecie masz wszystko, czego potrzebujesz. Większość urządzeń, które przesyłają treści internetowe do telewizorów, obsługuje wideo w wysokiej rozdzielczości, ale nie wszystkie. Jeśli masz telewizor HD, potrzebujesz urządzenia, które może przesyłać strumieniowo wideo w rozdzielczości 720p, 1080i lub 1080p. Jeśli kupisz urządzenie, które obsługuje tylko filmy w standardowej rozdzielczości, prawdopodobnie będziesz rozczarowany. Wszystkie urządzenia wideo z dostępem do Internetu wymagają szybkiego połączenia z Internetem. Oznacza to, że potrzebujesz sposobu na podłączenie urządzenia do sieci domowej. Niektóre urządzenia wymagają przewodowego połączenia Ethernet. Inne mają wbudowane Wi-Fi. Przed zakupem powinieneś zastanowić się, jak planujesz podłączyć swój system do Internetu.